رانندگی در تهران(قسمت پایانی)


کنترل و صداگذاری

موسیقی منوی بازی از یک ریتم جالب و خوبی استفاده شده که حس یک بازی رانندگی را در گیمر ایجاد میکند که با خوانندگی محمد حسینی همراه است.ولی همین موزیک را در حین رانندگی بارها شنیده میشود که بعد از سپری شدن مدتی بسیار خسته کننده و تکراری به نظر می آید که کاش به این نکات سازندها بیشتر توجه میکردند که موزیک منو باید با موزیک در حین اجرای بازی متفاوت باشد که ما این مورد را در تمام بازی های روز دنیا مشاهده میکنیم. البته از چندین تراک های کوتاه در بعضی از مراحل استفاده شده است که چنگی به دل نمی زند ولی همانطوری که اشاره کردیم موسیقی منوی بازی نسبتا خوب و زیبا کار شده.شما در این بازی فقط 5 نوع اتوموبیل در اختبار دارید که این تعداد بسیار کم می باشد که همگی آنها جزو شرکت ایران خودرو می باشند. صداگذاری محیط جالب کار نشده ولی صدای ترمز و رینگ و لاستیکها در هنگام رانندگی بهتر انجام شده و طبیعی تر از صداگذاری محیط اطراف جلوه میکند.

گیم پلی بازی نسبتا امیدوار کننده طراحی شده که بعنوان مثال نحوه کنترل پژو206 با سمند متفاوت می باشد و کنترلی به مراتب روانتر را دارا می باشد ولی باز هم مشکلات کنترلی به چشم میخورند. مثلاً در هنگامی که با سرعت بالا رانندگی میکنید با زمانیکه با سرعت پائین میرانید تفاوت فاحشی احساس نمیکنید که این مورد شاید به خاطره مشکلات گرافیکی نیز به حساب آورد، همچنین هوش مصنوعی بازی جالب کار نشده و به راحتی میتوانید موانع را پس از انجام دادن تنها یک بار حدث بزنید که این نکته از جذابیت و هیجان بازی می کاهد همین طور در مسابقات سرعتی که در CD دوم این بازی می باشد هیجان مسابقات به اندازه کافی نیست و هوش حریفانتان بسیار ساده طراحی شده اند، ولی در کل گیم پلی بازی قابل رضایت تر از سایر قسمتها می باشد.

نتیجه گیری

با تمام تفاصیری که ارئه شد و خبر های منتشر شده در چند ماهه گذشته و خرج های میلیونی که این بازی برای دولت در پی داشت به مراتب انتطار بیشتری از این بازی میرفت که متاسفانه با آن تبلیغاتی که در مورد موتور پایه بازی و گرافیک بازی ارئه شده بود فاصله زيادي دارد و به هیج عنوان رضایتمند نیست! ولی بعنوان یک گیمر ایرانی از سمیع رایان پرداز به خاطر ساختن یک بازی کاملا ایرانی تشکر میکنم و امیدوارم که بازی رانندگی در تهران جرقه اي باشد برای ساختن بازی های بزرگ ايراني که بتوان آنها را جایگزین مناسبي براي گیم های روز دنيا دانست.


دسته ها :
شنبه هفتم 5 1385
X